Piirdeaia ehitus

Piirdeaia ehitus

Piirdeaia ehitus

Piirdeaiad on mõeldud eelkõige territooriumi piiritlemiseks. Aed eraldab eraomandi avalikust ruumist või piiritleb äriühingu territooriumi. Piirdeaed võib olla ka ajutist laadi. Igal juhul on see märk valduste kohta. Kindlasti aitab piirdeaed tagada turvalisust. Seda nii väljastpoolt tulevate võõraste kaitseks, kui ka omade hoidmiseks, et lapsed või loomad ei pääseks tänavale uitama.

Piirdeaia ehitus teostataksegi eelkõige praktilistest vajadustest lähtuvalt.

Kui Teil on väiksed lapsed, siis peab arvestama, et näiteks horisontaalselt ehitatud aiast saab kergesti üle ronida. Samuti vertikaalse aialahenduse puhul peab arvestama puitlippide või metallpostide omavahelise kaugusega – kas piirdeaed peab kaitsma kedagi sisse-välja käimise eest või kannab ta visuaalselt efekti.
Lemmikloomade puhul on kindlasti vaja arvestada sokli vajadusega, et ei kaevataks käike piirdeaia alt läbi.
Läbi peab mõtlema ka selle, et kas piirdeaiad peavad kaitsma müra, tuule või pilkude eest. Privaatsust pakkuvate aedade kõrgus on tavaliselt 1,2-2 m. Mida kõrgem piirdeaed, seda silmatorkavam ning seetõttu on vajadus kavandit hoolega valida. Üldjuhul on linnades ettekirjutus, et piirdeaiad ei ületaks 1,5 meetrit.

Kui peres on lapsed või koerad, siis mõtle ülalmainitud detailid läbi enne ehitama hakkamist.

Piirdeaiad valitakse loomulikult ka visuaalsest aspektist lähtudes.

Kas on tegemist linnakeskkonnaga ja vajatakse privaatsust või on hoopis vaja hoida ühist joont üldist tänavapilti arvestades. Kaunite looduslike vaadete puhul võiksis piirdeaiad olla pigem õhulisemad ja sümboolsemad. Olulist rolli ümbruskonna järel mängib seejärel maja või objekti iseloom, mille ümber piirdeaiad rajatakse. Kõike võiks arvesse võtta. Kuid üldiselt võiks tähtsuse järjekorras silmas pidada aspekte suuremast väiksema poole liikudes. Kõige pealt piirkond, kogukond, tänav, vaated ja seejärel piirdeaiast sissepoole jääv: maja, aiakujundus jms.

Piirdeaia stiil vali olemasolevast lähtudes.

Piirdeaia ehitus võib vajada kooskõlastust linnavalitsuses.

 

Piirdeaiad. Metallaed paneeltäidisega.

Piirdeaiad. Metallaed paneeltäidisega.


Metallaiad ehk varbaiad

Valmistame erinevaid metallaedasid arvestades kliendi vajadusi ning maja arhitektuurilist lahendust.

Metallaiad ehk varbaiad valmistatakse üldjuhul täismaterjalist 16 x 16 mm, 18 x 18 mm või nelikanttorust 20 x 20 mm, 40 x 20 mm.

Metallist piirdeaed viimistletakse märg- või pulbervärviga RAL värvikataloogi alusel ning soovituslik on kogu piirdeaia konstruktsioon enne värvimist kuumtsinkida.

Vaata lähemalt →


Puitaiad

Puitaiad, puitaed

Puitaed

Puitaiad ehitatakse üldjuhul kas vertikaalsetena või horisontaalsetena. Piirdeaia kõrguse ja laudise tihedusega mängides annab maja hoovi muuta privaatsemaks ja mürakindlamaks. Puitaia materjalidest pakume nii hööveldatud kui hööveldamata puidust aedasid.

Viimasel ajal kasutatakse üha enam piirdeaedade valmistamisel sügavimmutatud puitu, mille võib ära tunda tema rohekaspruuni värvuse järgi. Kasutades immutatud materjali, pikeneb piirdeaia eluiga tavapuiduga võrreldes kuni 5 korda.

Vaata lähemalt →


Võrkaiad

Võrkaiad, võrkaed

Võrkaed

Võrkaiad on soodsam ja kõige lihtsamini ning kiiremini paigaldatav piirdeaia lahendus. Võrkaed on ilmastikukindel ja kauakestev piirdeaia tüüp, kuna see on tsingitud ning hiljem pulbervärvitud.

Vaata lähemalt →

 

 

 

Loe lisaks:

Väravad
Aia ehitus
Väravaautomaatika