Liugvärav liigub paralleelselt piirdeaiaga, sobides ka kohtadesse, kus aiast garaažini ei ole piisavalt ruumi paigaldada sisse- või väljapoole avanevaid tiibväravaid. Samas on vaja arvestada küljele avanemiseks piisavalt vaba ruumi.

Liugvärav on konstruktsiooni poolest massiivne ning seetõttu sobib hästi ka väga tuulistesse paikadesse, olles oma olemuselt stabiilne ja vastupidav. 

Väravale on kindlasti vaja ka väravaautomaatikat. Kui tiibväravad on võimalik ka käsitsi avanedes ehitada, siis liugväravat käsitsi lükata ei õnnestu.

 

Liugvärava raamid ehitame metallist ning visuaalselt saab selle viimistleda sobivalt ülejäänud piirdeaiaga. Samas võib kaaluda ka võimalust, et viimistleda puidust piirdeaia puhul liugvärav siiski metalliga, et garanteerida pikk eluiga. Metallist aialipid saab toota sarnased puitlippidele ning värvida sama tooniga, selliselt jääb visuaalselt üldmulje esiaiast tervikuna rahulik ja silmale hea vaadata. 

Lume puhul peab arvestama, et lumepuhastusega peab küll vähem hoolsamalt tegelema, kui tiibväravate puhul (mil tuleb vabastada kogu tiibade tööraadius lumest puhtaks), aga siiski peab suure lumesaju korral vaatama üle külgmise siini, kuhu värav avaneb ja vajadusel selle lumest vabastama. Vastasel juhul võib sulade ja külmade vaheldumisel liikumistee siinidel puht füüsiselt täiesti takistatud saada ning jäätunud siini on raskem puhastada. 

Tore võimalus on lisada väravale vilkur. See tundub ehk täiesti ebaoluline detail, aga tegelikkuses lisab hea annuse mugavust. Näiteks vajutad hetkeks pulti ja kiirustad edasi, ja märkad vilkurist kohe, kas värav hakkas liikuma. Muul juhul läheks pisut aega, enne kui saad kindlalt veenduda, et värav tõesti hakkas sulguma. 

Enimkasutatav väravaautomaatika meie soovitusel on RUNner

Loe huvi korral lisaks:

Hooldusvaba piirdeaed

Liugväravatest täpsemalt

Liugvärava automaatika

Milline värav valida