Metallaed, jalgvärav, sõrmejälje lugeja

Metallaed

Kas jalgvärav peab üldse olema? Jah, igal juhul lisab see mugavust. Kuller saab sisse astuda, samuti külalised, kes auto värava taha jätavad. Lapsed sisse-välja käia. Kuid mõningatel juhtudel ei ole ruumi jala käimise värava jaoks. Sel juhul saab autovärava automaatika valida sellise, millel on jalgvärava funktsioon. See tähendab seda, et värav avaneb vaid nii palju, kui inimese läbipääsuks on vajalik.

Millist väravat valida, sõltub Teie eesmärgist. Kui vajate turvalisust, siis pigem eelistage kõrgemat ja toekamat väravat, millest pole nii lihtne üle ronida – tavaliselt sellisel juhul horisomtaalne laudis ei sobi. Vajate ilmselt siis tihedat ja tugevat voodrit. 
Väravat kavandades pöörake erilist tähelepanu ava laiusele. Kui värav on liiga lai, siis vajub ta enda raskuse mõjul hingedest välja. 

Liiga laia jalgvärava hinged võivad ära vajuda

Teine oluline asjaolu, millele mõelda, on viis, kuidas Te soovite väravat käima panna. Värav tehakse tavaliselt kinnistu poole avanevana. Käelisuse saab määrata vastavalt soovile, kuidas on parem liikuda. Veenduge, et värava avamisel ja sulgemisel on küllalt ruumi  ka Teil endal seismiseks. See on eriti oluline väravate puhul, mis paiknevad kallakul või astmete juures.

Veendu, et jääks ruumi  seismiseks värava täisavatuse korral

Jalgvärav valmistatakse enamasti nelikanttorust 60 x 40 mm, ja selle raam viimistletakse pulber- või märgvärviga RAL värvikataloogi alusel ning soovituslik on kogu värava konstruktsioon enne värvimist kuumtsinkida. See aitab roostetamise vastu.

Värava raami külge saab hiljem kinnitada kas puitlaudise või spetsiaalse aiavõrgu. Värav on võimalik tellida ka varbtäitega, kus täitena on kasutatud täismaterjali 16mm x 16mm või nelikanttoru 20 x 20 mm. Üldjuhul valitakse täidis piirdeaia järgi – eesaia jalgvärav eesaia piirdeaiaga sobituvast materjalist ja tagaaias tavaliselt kasutatakse jalgvärava olemasolul võrktäidist.

Värava lukustamiseks on võimalik kasutada kas mehaanilist või elektrilist lukku, mida saab ühildada eramu fonosüsteemiga.

Meilt on võimalik tellida kogu jalgvärava komplekt koos paigaldusega, kuid soovi korral pakume oma tooteid ka ilma paigalduseta.

Topdoor tehtud jalgäravad on näha siin

Loe veel:

Väravad
Aia ehitus
Piirdeaiad
Tiibväravad
Liugväravad
Väravaautomaatika