Puidust piirdeaed metallväravatega

Aiaväravad, piirdeaiad

Aiaväravad

Toodame, müüme, paigaldame ja hooldame erineva profiiliga kõrge kvaliteediga aiaväravaid. Väravate puhul on töökindlus tegelikult väga oluline, kuigi me sellele ehk igapäevaselt ei mõtle. Küll aga märkame seda valusalt, kui aiaväravad ei toimi vastavalt ootustele või ei täida oma funktsiooni. 

Aiaväravad võib jagada kolme suuremasse rühma:

Aiaväravad

Aiaväravad

Seega tehniliselt tuleb teha valik vastavalt võimalustele ning läbi peaks mõtlema erinevate tehniliste lahenduste head ja vead. Viimistluse osas on valik lai. Reeglina toodame aiavärava konstruktsiooni metallraamina, vastavalt väljavalitud tehnilisele lahendusele. Raamile saab kinnitada peaaegu kõike, mis ilmastikule vastu peab ning kindlasti hoone või ümbruskonnaga harmoneerub. Puitu saab kasutada mitmel erineval viisil: horisontaalselt, vertikaalselt, tihedalt, hajusalt, lihvitud puit või roigasaed. Metalli kasutusel on niisamuti väga palju võimalusi, tasub vaid fantaasiat kasutada. 


Liugväravad ehk lükandväravad

Liugväravad ehk lükandvärav paneeltäidisega

Liugväravad paneeltäidisega

Liugväravad ehk lükandväravad on ruumisäästlikud, st et värav liigub paralleelselt aiaga, sobides ka kohtadesse, kus aiast garaažini ei ole piisavalt ruumi paigaldada tiibväravat.

Lükandväravad on konstruktsiooni poolest massiivsemad ja tugevamad ning selle tõttu ka turvalisemad. Meie kliimasse kindlasti väga turvaline valik.
Ei pea pöörama tähelepanu lumekoristusele, kartma tuuliseid ilmasid või konstruktsiooni niiskuse / vee sattumist.  Kindlasti peab arvestama, et laiuse suhtes oleks piisavalt ruumi nii territooriumi, kui ka võimalike takistuste osas (aiapostid, puud vms.).

 

Vaata lähemalt →


Tiibväravad

Tiibväravad puitlaudisega

Tiibväravad puitlaudisega

Tiibväravad on võrreldes lükandväravaga kliendisõbralikuma hinnaga. Samas loetakse tiibvärava miinuseks võrreldes lükandväravaga tema suurt pöördenurga vajadust värava avanemisel. See eeldab ka talvisel ajal suuremate lumesadude korral lumekoristust värava avanemise territooriumil. Samas on tiibvärav kindlasti ainus võimalus juhul, kui laiuse osas ei ole piisavalt ruumi, ning eesaia laius piirdubki aiavärava laiusega.

Vaata lähemalt →


Jalgväravad

Jalgvärav paneeltäidisega

Jalgvärav paneeltäidisega

Jalgvärav valmistatakse enamasti nelikanttorust 60 x 40 mm, raam viimistletakse pulber- või märgvärviga RAL värvikataloogi alusel ning soovituslik on kogu värava konstruktsioon enne värvimist kuumtsinkida.

Vaata lähemalt →

 

Loe lisaks:

Aia ehitus

Aiapostide paigaldus

Väravautomaatika

Piirdeaiad