Aiapostid saab edukalt ka ise paigaldada

aiapostid

aiapostid

Aiapostid müük

Toodame aiapostid vastavalt Teie vajadustele: metaallaiale, võrkaiale, puitaiale. Küsi hinnapakkumist.

Aiapostid paigaldus

Aiapostide paigaldusviise on mitmeid. Kindlasti tuleb vastavalt aia ja pinnase eripäradele kasutada erilahendusi, kuid tavajuhtudel paigaldame meie aiapostid järgmiselt.

Alustame aiajoone märgistamise ja aiapostide asukohtade märkimisest. Väravapostide vahekaugusena peaks arvestama 2 – 2,5 meetrit. Augud kaevame ca 300 x 300 mm, sügavusega 900 mm. Kõik postid betoneerime sügavusele ca 600 mm. Esmalt täidame augud 2/3 ulatuses betooniga. Aiapostid asetame kohe õigele lõppkõrgusele, samal ajal tihendame betooni, kontrollides aegaajalt posti õiget kõrgust. Siis täidame augu lõpuni betooniga ja tihandame sellegi. Betoonipind peaks jääma ca 50 mm mullapinnast madalamale.

Aiapostid saavad enne paigaldamist ettevalmistatud: keevitame tootmises vajalikud kinnituskõrvad, väravapostidele kaabliavad jm vajaliku. Seejärel on aiapostid kõik eelnevalt tsingitud, passiveeritud ja pulbervärvitud. Kui soovite ise paigaldada aiapostid ja piirdeaia, siis aitame Teid seejuures heameelega kõigi vajalike detailide ning nõuannetega. Väravate liikuvad osad ja pisidetailid toodab meile itaalia firma Comunello.

Puitaia ja varbaia puhul kasutame aiapostideks nelikantposte suurusega 60 x 60 mm või 80 x 80 mm.

Võrkaia puhul on enamlevinud ümarpost läbimõõduga 48 mm.

Paneelaia puhul 60 x 40 mm. 

Aiapostide ise paigalduse

juures tuleb arvestada, et betooni kulub palju. Umbes 3-4 kotti kuivsegu. Kui poste on palju ja segumasinat pole, on päris suur töö betoonisegamine. Seega juba alates viiest postist ( 0,5 m3) tasub kaaluda betooni tellimist lähimast betoonisõlmest. Samas tuleb siis kindel olla, et kõik ettevalmistus tööd on tehtud ja abikäsi kõrvalt võtta, et betoon enne paigaldamist ära ei kuivaks.

Oluline on kontrollida enne betooni lõplikku kuivamist, et kõik aiapostid on:

  • ühel joonel (pingutatud nööri abil),
  • õigel kõrgusel (nivelliiri või müürinööri abil) ja
  • loodis.

Aiatäite (võrgu, puidu, metalli vms) paigaldamisega saab alustada minimaalselt 3 päeva pärast aiapostide paigaldamist.

Kindlasti peab mainima, et enne erilahendusega või suurt töömahtu hõlmavate piirdeaedade puhul (kui puudub arhitekti joonis) teeme me piirdeaia lahendusele eskiisprojekti, mille Teiega kooskõlastame. Ükskõik, kas paigalusega tegeleme meie või keegi teine. Nii saab kindel olla, et oleme üksteisest õigesti aru saanud ja kõik detailid saavad toodetud ootuspäraselt. 

Loe lisaks:

Aia ehitus
Piirdeaiad
Väravad