Metallaed, jalgvärav, liugvärav, piirdeaed, prügikasti aedik

Metallaed, liugvärav

Metallaed ehk varbaed

Metallaed valmib meie juures vastavalt tellija vajadustele ja arhitektuurilisele lahendusele. Neid võib nimetada ka varbaedadeks.

Metallaiad – kui vanasti olid peamiselt luksusklikud sepisaiad, siis täna teeme metallist absoluutselt igas stiilis aedasid: modernseid, minimalistlikke, tihedaid, hõredaid, omanäolisi, ainulaadseid, klassikalisi jne.jne. ning neid saab toota erinevates toonides ja mõõtudes.

Metallaed (kvaliteetselt toodetuna) on pikkadeks aastateks hooldusvaba ning ei pea vist mainimagi, et vastupidav (lumele, loomadele jms). Samuti on metallist piirdeaed ning värav väga esinduslik, olles esmane visiitkaart peremehelt.

Kõige vähem hooldust vajav piirdeaed

Metallaed sobib eramutele, korteriühistustele, ühiskondlikele hoonetele. Võib kindel olla, et see on vandaalitsemise suhtes turvaline valik. Eramajade puhul, kui soovitakse enam privaatsust taotleda, on kaunis lõpptulemus metallaed koos igihalja hekiga või miks mitte ka lihtsalt kauni haljastusega. Samas saab aia toota nii tihedama, kui hõredama täitega ning kuna metalli töötlusel on palju võimalusi, siis lennutage vaid fantaasiat ja piiratud nähtavus on kergesti saavutatav ka ilma haljastuseta.

Visuaalselt on väga palju võimalusi metalli kasutada

Metallaed ja väravad võib olla ehitatud nii sokkelvundamendiga kui ka ilma. Võib paigaldada krohvitud seinade vahele või kivipostide vahele. Võib toota õhukesed metallist aiapostid, niiet nagu polekski poste näha.

”Aiapostideta” metallaed

”Aiapostideta” metallaed

Metallaed ehk varbaed valmistatakse üldjuhul täismaterjalist 16 x 16 mm, 18 x 18 mm või nelikanttorust 20 x 20 mm, 40 x 20 mm. Meie vastutame oma toodangu kvaliteedi eest: see tähendab, et kõik metallist värava ja piirdeaia detailid on kuumtsingitud ehk galvaniseeritud ( ei hakka roostetama), passiveeritud ( tagab värvi hea püsimise tsingitud pinnal) ja viimistletud märg- või pulbervärviga RAL värvikataloogi alusel. 

Enamlevinult tehakse varbaia vertikaalsed nö pulgad 20 x 20 mm nelikanttorust (hea näide on kakumäel asetsev Merirahu elamurajoon). Pulkade vahe on klassikaliselt 150 mm. Kogemuste põhjal võib öelda, et pisut tihedama sammuga täidis on silmale kaunim vaadata (nt sammuga 100 … 120 mm). Muidugi on see ka pisut kallim, niiet lahenduse leiab vastavalt võimalustele. 

Viimastel aastatel oleme teinud rohkelt klassikalisest erinevaid põnevaid metallaia täidiseid ja väravaid, kasutades vertikaalse materjalina nelikanttorusid mõõduga 40 x 10 mm selliselt, et eestvaates on näha kitsam pool (10 mm). Sammuks kasutame siis 50 … 80 mm. Siis tekib selline ruumiline vaatepilt (sügavus) ja see annab palju rohkem privaatsust, kuna nurga alt vaadatuna ei paista metallaed läbi. Ainult otse vaadates on võimalik sisse näha. See on hea lahendus ka tänavaäärsetele eramutele, millel on liiklus suhteliselt tihe, sest siis pole möödasõitjatel võimalust Teie territooriumil toimuvat uudistada. 

metallaiad, varbaiad, piirdeaiad

Tihe “ristipidi” täide

Topdoor tehtud metallaedadega saab tutvuda siin

Loe veel:
Puitaed
Väravad
Piirdeaiad
Tiibväravad
Liugväravad
Jalgvärav

Kui tekkis küsumusi aia ehituse koha pealt, siis võta ühendust

Kontakt

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.