Paneelaiad

3D paneelaed

 

Paneelaiad jagunevad:

  • Paneelaiad 3D paneelidega

  • Paneelaiad 2D paneelidega

Esimesel neist on teatud vahemaa tagant väljaulatuvad painutatud traatidega tugevdused. Teine on ühtlase tasapinnaga nn topelt paneelaed (horisontaaltraadid on kahekordselt).

Võrreldes võrkaiaga, on paneelaiad kindlasti tugevamad ja vastupidavamad. Neid kasutatakse nii eramajade, kui ka ühiskondlike hoonete piirdeaedadena, miks mitte ka koeraaedikuna (mille jaoks võrkaed kindlasti ei sobi). Veel võib paneelaia eelisena võrkaia ees välja tuua selle lihtsa ja mugava taastamise. Võrkaed on ühes pikas tükis postide külge paigaldatud ja näiteks kui lumi, loom, vandaalid vms on tekitanud aia mõnes osas kahjustuse, siis on seda väga raske taastada või uuendada. Paneelaedade puhul saab aga väga lihtsalt postidevahelise paneeli uue vastu välja vahetada, täpselt seal, kus häda on tekkinud. 

Standard lahendusena on paneelaed rohelist värvi, kuid neid saab soovi korral ka värvida. 

Paneelid kinnitatakse aiapostide külge spetsiaalsete kinnitusklambritega. Et aed oleks vastupidav, siis peavad lisaks paneelidele olema korralikud ning korralikult paigaldatud ka aiapostid ja kinnitussüsteem. Aiapostid peaksid kindlasti olema nelikantpostid ning nende jämedus sõltub valitud paneelide kõrgusest. 

Paneelaiad 3D paneelidega

Paneelaiad 3D paneelidega

Paneelaed 3D paneelidega

3D paneelide valmistamiseks kasutatakse kas 4 mm või 5 mm terastraati.
Paneeli tugevduseks kasutatakse spetsiaalset horisontaalset painutust, mis tagab selle suurema jäikuse ning stabiilsuse. Paneeli “silma” moodustab ristkülik, mille laius on 50 mm ja kõrgus 200 mm.

Standardlahendustes kasutatakse kuumtsingituid või rohelisi RAL6005 paneele ning nende võimalikud kõrgused on vahemikus 830 mm … 2430 mm. Paneelide mõõtudega saate tutvuda siin

3D paneele kasutatakse tavaliselt eraaedade, parkide, spordiväljakute ja tööstuskinnistute piiramiseks, kuna paneeli juures kasutatav paksem traat võrreldes võrkaiaga tagab suurema vastupidavuse nii turvalisuse kui ka talvise lumeraskuse korral.

Vaata täpsemaid mõõte ja jooniseid

Paneelaiad 2D paneelidega

Paneelaiad 2D paneelidega

Paneelaed 2D paneelidega

2D paneelid valmistatakse horisontaaltraadist läbimõõduga 6 või 8mm ja vertikaaltraadist 5 või 6mm.
Paneeli silma moodustab sarnaselt 3D paneeliga ristkülik (silma laius 50mm ja kõrgus 200mm). Standardlahendus on kas kuumtsingitud või roheline RAL6005 paneel.

Paneeli võimalikud kõrgused: 830mm…2430mm. Kuna selline paneelaed on oluliselt kallim kui 3D paneelaed, siis 2D paneele kasutatakse tavaliselt suuremat turvalisust nõudvate piirete korral. Näiteks lennujaamade ja vanglate piirdeaiad.

Topdoor tehtud võrk- ja paneelaedadega saad tutvuda siin