Liugvärava joonis, paigaldusjoonis

Liugvärava tootmist alustame joonisest

Liugväravad

Liugväravad ehk lükandväravad on ruumisäästlikud, st et värav liigub paralleelselt aiaga, sobides ka kohtadesse, kus aiast garaažini ei ole piisavalt ruumi paigaldada tiibväravat. Lükandväravad on konstruktsiooni poolest massiivsemad ja tugevamad ning selle tõttu ka turvalisemad ning oluliselt vastupidavamad suurema tuulekoormuste korral (näiteks mereäärsed eramud).

Väravaautomaatika liugväravatele

Väravaautomaatika osas on meil koostöö firmaga SOMMER.
Sommeri väravaautomaatika liugväravale on arendatud ja toodetud Saksamaal. See on täiendatud kõigi uuemate rahvusvaheliste standardite järgi ning katsetatud mitmetes erinevates instituutides. Sina ja Su perekond võib rahus tegeleda muude asjadega, olles teadlik, et omab kindlat ja turvalist väravaautomaatikat.

Liugväravate tootmise eripärad

Liugväravate projekteerimisel peab arvestama värava vaba avanemisruumiga 1,5 korda väravaava. Enamlevinud ning ka hinna poolest soodsaim väravaava eramajade korral on laiusega 4 000mm ehk vajalik vaba küljeruum avamise suunal peab olema minimaalselt 6 000mm. Kui soovida, et kaks autot saavad kõrvuti väravat kasutada, siis tuleks värava ava projekteerida minimaalselt 5 000mm laiune.

Juhtrullikute ja juhtsiini kvaliteet ning nende vastavus liugvärava kaalule on põhiline eeldus tagamaks värava pikaealisuse ning tõrgeteta kasutamise.

Liugvärava tarvikud on toodetud Euroopa juhtivama aiaväravate materjalide ja detailide tootja Comunello poolt, tänu millele on tagatud värava pikk eluiga ning hea kvaliteet. Liugvärava juhtrullikud on kinniste laagritega ning hooldevabad, mis tagab häireteta töö ka ekstreemsetes ilmastiku tingimustes (lumi, jää, vihm, tolm jne). Kõik Comunello väravadetailid on tsingitud. Väravaautomaatika osas teeme koostööd Saksamaa firmaga Sommer.

Liugväravad avaga kuni 4 500 mm – sellele kasutame alumist juhtsiini mõõtudega 68 x 68 x 3,5 mm. Liugväravad avaga üle 4 500 mm, nende puhul kasutame juhtsiini mõõtmetega 100 x 89 x 5 mm. Juhtsiini külge kinnitatakse põhiraam, mis üldjuhul valmistatakse nelikanttorust 60 x 40 mm. Meil on tootmises liugväravad, mis on maksimaalselt 7 500mm laiadele avadele kuumtsingituna ning pulbervärvituna maksimaalsele avale laiusega 6 000mm. Üle 7 500mm laiadele avadele valmistame liugväravad, mis on kahele poole avanevad. Liugväravad, mis koosnevad kahest väravast, on avanemis- ja sulgemiskiirus kaks korda suurem.  

Liugväravad viimistletakse märg- või pulbervärviga RAL värvikataloogi alusel ning soovituslik on kogu värava konstruktsioon enne värvimist kuumtsinkida.

Liugvärava raami külge saab hiljem kinnitada kas puitlaudise või spetsiaalse aiavõrgu. Lisaks pakume varbtäitega väravaid, kus täitena on kasutatud täismaterjali 16 x 16 mm või nelikanttoru 20 x 20 mm.

Topdoor tehtud liugväravad on näha siin

Loe lähemalt:

Väravaautomaatika liugväravatele
Tiibväravad
Väravad