Metallaiad ehk varbaiad 2016-11-17T12:28:55+00:00
Metallaiad ehk varbaiad

Metallaiad

Metallaiad ehk varbaiad

Valmistame erinevaid metallaedasid arvestades kliendi vajadusi ning maja arhitektuurilist lahendust.
Tänapäeva dekoratiivsed metallaiad on kavandatud asendama omaaegseid elegantseid sepisaedu. Neid võib nimetada ka varbaedadeks. Metallaedade stiil võib varieeruda lihtsast kuni keerukani ning neid saab toota erinevates toonides ja mõõtudes. Metallaed (kvaliteetselt toodetuna) on pikkadeks aastateks hooldusvaba ning ei pea vist mainimagi, et vastupidav (lumele, loomadele jms). Samuti on metallist piirdeaed ning värav väga esinduslik. Suursugune ja võimas värav võib muuta õue sisenemise kuninglikuks.

Metallaed sobib eramutele, korteriühistustele, ühiskondlikele hoonetele. Võib kindel olla, et see on vandaalitsemise suhtes turvaline valik. Eramajade puhul, kui soovitakse enam privaatsust taotleda, on kaunis lõpptulemus metallaed koos igihalja hekiga või miks mitte ka lihtsalt kauni haljastusega. Aia võib ehitada nii sokkelvundamendiga kui ka ilma. 

Metallaiad ehk varbaiad valmistatakse üldjuhul täismaterjalist 16 x 16 mm, 18 x 18 mm või nelikanttorust 20 x 20 mm, 40 x 20 mm. Meie toodame ainult kõrge kvaliteediga väravaid. See tähendab, et kõik metallist värava ja piirdeaia detailid on kuumtsingitud ehk galvaniseeritud ( ei hakka roostetama), passiveeritud ( tagab värvi hea püsimise tsingitud pinnal) ja viimistletud märg- või pulbervärviga RAL värvikataloogi alusel. 

Enamlevinult tehakse varbaia vertikaalsed nö pulgad 20 x 20 mm nelikanttorust (hea näide on kakumäel asetsev Merirahu elamurajoon). Pulkade vahe on klassikaliselt 150 mm. Kogemuste põhjal võib öelda, et pisut tihedama sammuga täidis on silmale kaunim vaadata (nt sammuga 100 … 120 mm). Muidugi on see ka pisut kallim, niiet lahenduse leiab vastavalt võimalustele. 

Viimastel aastatel oleme teinud rohkelt klassikalisest erinevaid põnevaid metallaia täidiseid ja väravaid, kasutades vertikaalse materjalina nelikanttorusid mõõduga 40 x 10 mm selliselt, et eestvaates on näha kitsam pool (10 mm). Sammuks kasutame siis 50 … 80 mm. Siis tekib selline ruumiline vaatepilt (sügavus) ja see annab palju rohkem privaatsust, kuna nurga alt vaadatuna ei paista metallaed läbi. Ainult otse vaadates on võimalik sisse näha. See on hea lahendus ka tänavaäärsetele eramutele, millel on liiklus suhteliselt tihe, sest siis pole möödasõitjatel võimalust Teie territooriumil toimuvat uudistada. 

Topdoor tehtud metallaedadega saab tutvuda siin

Loe veel:
Väravad
Piirdeaiad
Tiibväravad
Liugväravad
Jalgvärav