Piirdeaed lehisest – saime valmis ühe kauni aia Nõmmel. Lehist kasutasime nii piirdeaia, kui ka väravate ehitamisel. Lehisest tiibväravatele lisasime SOMMER väravaautomaatika Twist 350. Vertikaalsed lehisest aialipid on suurusega 28 x 95 mm ning immutatud raudsulfaadiga.
Lehis on väga vaiguse ja tiheda puiduga okaspuu, mis teeb temast ilmastikule ja mädanemisele vastupidava ehitusmaterjali (ca 40% tihedam kui kuusk/mänd). Lehise puit on ka väga kõva ja tugev. Eelpool mainitu teeb lehisest ideaalse valiku, et ehitada piirdeaed lehisest.
Piirdeaed lehisest on soovitav töödelda näiteks raudsulfaadiga, mis veelgi tõstab puidu vastupidavust mädanikule ning muudab ta loodusliku ilmega tumehalliks puiduks. Loomulikult võib lehise viimistlemise puhul kasutada ka näiteks linaõli või soodalahust. Lehis, nagu ka mänd on varieeruva värvitooniga, mis kõigub helekollasest kuni tumepunaseni ja sõltub iga konkreetse laua vaigusisaldusest. Mida suurem vaigusisaldus, seda tumedam toon. Raudsulfaadi või õliga töödeldud puit jääb ka peale töötlust toonivahega nagu see on enne töötlust. Siberi lehise kinnitamiseks sobivad ainult happekindlast A4 roostevabast terasest kruvid, kuna siberi lehisel on kõrge tanniini sisaldusega ehk happeline puit. Keskmisest suuremate sisepingete tõttu siberi lehise puidus tuleks kasutada ka paksemaid, vähemalt 5mm paksusega kruvisid, et vältida nende purunemist.
Lisaks olgu mainitud, et nagu öeldud, on lehis hea mädanemiskindlusega, kuid ainult siis, kui tegu ei ole noore ja kiiresti kasvanud puuga. Laiade aastarõngastega lehisepuidu mä- danemiskindlus on sarnane immutama-ta männipuidu mädanemiskindlusega. Eestis kasutatakse enamasti Siberist pärit lehise puitu, seega on tegu karmis kliimas aeglaselt ja kaua kasvanud puiduga.